• Wakacje, wakacje...

        • Zaczęły się wakacje! Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału w zabawie.

          Zrób zdjęcie książki na wakacjach!

          Zdjęcie wyślij na messenger do Magdalena Zubrzycka lub Urszula Czapczyk

          Pod koniec wakacji opublikujemy Wasze cudowne pomysły

          A tymczasem życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji!

        • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

        • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023, jak co roku, rozpoczęło się uczestnictwem uczniów w Mszy Św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach. Uczniowie, rodzice i nauczyciele dziękowali za miniony rok.

          Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 prowadziła p. Kamila Supińska i p. Radosław Krupiński. Pani dyrektor Kamila Hańczyc wręczyła świadectwa uczniom, którzy ukończyli rok szkolny lub zakończyli szkołę ze średnią ocen równą lub wyższą 4,75. Nagrody otrzymali także uczniowie ze 100 % frekwencją, reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym, laureaci ogólnopolskiego konkursu „Leon” oraz wzorowe świetliczaki. Pani dyrektor złożyła serdeczne podziękowanie za pracę i zaangażowanie w życie szkoły rodzicom oraz przedstawiła nowego wicedyrektora szkoły p. Agnieszkę Węgłowską. Podczas uroczystości był obecny ks. Proboszcz Piotr Walczak oraz zastępca Wójta Gminy Ełk Bożena Wołyniec.

          Inscenizację pożegnalną przedstawili uczniowie kl. 7 i 8. Siódma klasa pożegnała klasę ósmą, a ta pożegnała się ze szkołą: nauczycielami, pracownikami obsługi oraz uczniami klas młodszych. Uczniowie klasy ósmej podziękowali za dobre rady i miłe niespodzianki od siódmej klasy. Złożyli podziękowania oraz życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.
          Po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego klasa ósma spotkała się z wychowawcą. Ostatnim chwilom spędzonym w szkole towarzyszyły: radość przeplatana smutkiem i łzami rozstania.

          * przy organizacji wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości

        • Dzień Pustej Klasy

        • #dzienpustejklasy2023

          16.06.2023r. - piątek - nasi uczniowie spędzili nietypowo.

          W tym roku nasza szkoła dołączyła do Dnia Pustej Klasy – ogólnopolskiej akcji promującej edukację poza salami lekcyjnymi. Początkowo pogoda pokrzyżowała nasze plany, więc odkryliśmy inne miejsca w szkole do nauki. Była to też świetna okazja do integracji międzyklasowych.

          Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze, obchodzone co roku w czerwcu, którego inicjatorem w Polsce jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Tego dnia dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki na łonie natury.

          Magdalena Zubrzycka

        • Ozoboty w zerówce

        • W dniu 22 czerwca w oddziale zerowym odbyły się zajęcia z wykorzystaniem robotów Ozbot. Poprzez udział w zajęciach dzieci rozwijały umiejętności kodowania oraz umiejętności matematyczne. 

        • Mini Talent Show

        • 20.06.2023r. w naszej szkole odbył się pokaz talentów - Mini talent show. Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz swoich umiejętności i talentów. Były śpiewy, tańce, kręcenie hula hop, skakanki, piłka koszykowa, układanie konstrukcji z klocków, rysowanie najdluzszego rysunku w dziejach naszej szkoły. Wszystko z uśmiechem i miłymi ocenami komisji - p. Elżbiety Truszczyńskiej, p. Elżbiety Rafałowskiej i ucznia Norberta Samojluka przedstawiciela SKW. Całość imprezy znakomicie poprowadziła pani Anna Ampuła. 

        • Wymiana pocztówek klasy IIb

        • W roku szkolnym 2022/2023 klasa 2b brała  udział w ogólnopolskim programie wymiany kartek pocztowych. Dzieci ze szkół zainteresowanych niniejszym przedsięwzięciem wysłali między sobą zdjęcia, zapoznawcze listy oraz wymieniali się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w  zabawie i radośnie oczekujących na przychodzące kartki. Na potrzebę realizacji programu, stworzono przy współpracy mieszkańców Stradun, kartki pocztowe Stradun. Następnie pocztówki zostały wypisane i zaadresowane przez uczniów, a następnie wysłane do zaprzyjaźnionych szkół w Polsce. Wysłane  kartki świąteczne i wielkanocne zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów.  

          Wymiana pocztówkowa była niezwykłą formą nauki. Uczniowie podziwiając widokówki z różnych części kraju mieli możliwość poznania różnorodnych miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Uczniowie przyswoili zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek. 

          W ramach wymiany pocztówkowej, otrzymaliśmy kartki między innymi z takich miejscowości jak.Ostrów Wielkopolski, Giżycko, Rajgród, Lublin, Krojczyn, Krzemieniewice, Kielce, Suche, Grodzisk Mazowiecki, Jarocin, Piekary Śląskie , Przybysławice , Częstochowa 

          Wszystkie otrzymane kartki były eksponowane na korytarzu szkolnym.

          Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          Małgorzata Cwalina

        • Matematyka na macie do kodowania

        • W roku szkolnym 2022/2023 w klasie 2b zrealizowano Innowację  pedagogiczną pt. “Matematyka na macie do kodowania z Uczymy Dzieci Programować” 

          Celem ogólnym innowacji było: 

          wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na etapie edukacji wczesnoszkolnej oraz kształtowanie kompetencji matematycznych. 

          Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

          Małgorzata Cwalina

        • Zakończenie projektu Czytamy z klasą - Lekturki spod chmurki

        • Trzeciaki ukończyły III moduł w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej Czytamy z klasą – Lekturki spod chmurki – edycja IV – podróżowanie przez czytanie. To już była ostatnia, a zarazem pożegnalna podróż klasy III, w którą zabrali nas żubr Kuba i wiewiórka Ula - bohaterowie książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”. Wspólnie przemierzyliśmy wszystkie kontynenty.

           

          Za nami już trzy edycje ogólnoświatowego programu wspierającego czytelnictwo wśród najmłodszych. Pierwszy rok minął nam pod hasłem „Ekologia”, w drugim poznawaliśmy zawody, zaś ostatni poświęcony był podróżowaniu. Prowadzony projekt zdecydowanie rozbudził w naszych uczniach zainteresowania czytelnicze. Wykonywane zadania pobudzały do kreatywnego myślenia, jak również pozwalały uczniom rozwijać szeroką gamę umiejętności: słuchania, czytania, pisania, wypowiadania się. W ciekawy sposób poszerzaliśmy naszą wiedzę dotyczącą świata i jego mieszańców, często wychodząc poza ramy podstawy programowej. Niezmiernie ważną cechą projektu była praca zespołowa oraz przyjmowanie roli lidera grupy. Klasa III poradziła sobie ze wszystkim doskonale, a Chmurka Tosia na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

          Magdalena Zubrzycka

        • Wyjazd integracyjny klas IV i V

        • Byliśmy w Muzeum Historycznym i dowiedzieliśmy się m.in.o nieistniejącym już zamku krzyżackim w Stradunach oraz poznaliśmy historię zamku w Ełku, odwiedziliśmy też Muzeum Kolei Wąskotorowej. Następnie dzieciaki miały zorganizowane zajęcia sportowe w Parku Trampolin a na koniec posiłek i lody w restauracji Macdonald. Bardzo to udany dzień.

        • Jak nie czytam jak czytam

        • Uczniowie ZSS w Stradunach czytają!!!


          7 czerwca 2023 roku o godzinie 10.00 tysiące uczniów z całej Polski czytało książki. Nasza społeczność szkolna również wzięła udział w powszechnej, cieszącej się dużą popularnością akcji czytelniczej, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w szkole. W tym roku czytały (lub im czytano ) dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – IV. Czytaliśmy ulubione książki w klasach, na boisku szkolnym i na placu zabaw.
          Intencją pomysłodawców i organizatorów akcji jest promocja czytelnictwa w sposób lekki, łatwy i przyjemny aby czytanie nie kojarzyło się z lekturami obowiązkowymi, tylko by rozwijało wyobraźnię, empatię, poszerzało nasze horyzonty ale przede wszystkim by sprawiło czytającemu radość.
          Biblioteka szkolna z całego serca dziękuje za udział w akcji Jak nie czytam, jak czytam wszystkim miłośnikom książek.

          ​​​​​​​

        • XVI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny 2023

        •             6 czerwca 2023 roku w sali konferencyjnej Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami „Eko-MAZURY” w Siedliskach został przeprowadzony XVI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny.

                      Do konkursu zgłosiło się osiem szkół: SP Stare Juchy, SP Wiśniowo Ełckie, SP Nowa Wieś Ełcka, SP Mrozy Wielkie, SP Chełchy, SP Rękusy, SP Woszczele, SP Straduny, ale przystąpiło siedem, nie dotarła szkoła z Wiśniowa Ełckiego. Każda drużyna składała się z trzech uczniów (1 z klasy czwartej, 1 z klasy piątej, 1 z klasy szóstej), którzy wygrali etap szkolny w swojej kategorii wiekowej, w rodzimych placówkach.

          Uczestników powitał i rozpoczął oficjalnie konkurs Pan Bartosz Detkiewicz Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami „Eko-MAZURY” oraz Pan Tomasz Osewski Wójt Gminy Ełk (honorowy patron konkursu). Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Michał Wenda Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ełku.

          Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach:

          1. Test wiadomości – dotyczący treści przyrodniczo-ekologicznych

          2. Przetwarzanie odpadów – co możemy odzyskać, gdzie, co można otrzymać, co możemy chronić lub oszczędzić?

          3. Znaki ekologiczne – co oznaczają wybrane znaki ekologiczne: rolnictwo ekologiczne, farby i lakiery nie zawierające substancji szkodliwych, produkt bezpieczny dla warstwy ozonowej, recykling, produkt bezpieczny i powstały zgodnie z obowiązującymi normami UE

          4. Koło recyklingu – przedstawienie historii papierowego zeszytu

          5. Segregowanie odpadów – zgodnie z zasadami segregacji w naszym rejonie/na 5 sektorów

          6. Czas rozkładu śmieci – uporządkowanie odpadów według czasu ich rozkładu

          7. Krzyżówka „Segregowanie odpadów”

          8. Ekologiczne koło fortuny – drużyny kręciły kołem-losując kategorię, wybierali pytanie i odpowiadały na pytanie. Pytania dotyczyły pięciu kategorii: środowisko przyrodnicze, ochrona przyrody, odpady, krajobrazy Polski, zwierzęta i rośliny.

          Komisja konkursowa w składzie:

          Katarzyna Wołk-Halicka - Kierownik DZO Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami „Eko-MAZURY” przewodnicząca komisji konkursowej,

          Anna Iwaszko – Przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Porządku Publicznego Powiatu Ełckiego,

          Marta Ruszczyk – Z-ca Naczelnika Wydziału Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska Gminy Ełk;

          wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajęła SP w Nowej Wsi Ełckiej, II miejsce – SP w Stradunach, III miejsce – SP w Rękusach. Gratulujemy wszystkim szkołom, a szczególnie zwycięzcom.

                   Po konkursie uczniowie, opiekunowie, nauczycieli zostali zapoznani z specyfiką pracy przedsiębiorstwa - zobaczyli jak są segregowane, składowane i przygotowywane do powtórnego wykorzystania odpady.

           

                  Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody sponsorowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami „Eko-MAZURY” w Siedliskach. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał zestaw gadżetów reklamujących Eko-MAZURY (torbę na zakupy, kubek, piórnik, smycz, grę itp.). Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ełku p. Michał Wenda wręczył każdemu uczestnikowi kartę podarunkową Empik na kwotę 25 zł. Starostwo Ełckie przekazało trzy zestawy gadżetów reklamowych dla drużyny, która zajmie I miejsce w konkursie. Przedsiębiorstwo Eko-MAZURY” przygotowało napoje i poczęstunek dla uczestników konkursu, ich opiekunów oraz przybyłych gości. Serdecznie dziękujemy.

           

          Siedliska 6 czerwca 2023 r.    

          Jolanta Grzesiukiewicz

        • Wycieczka klas I-III

        •       2 czerwca młodsze klasy wybrały się na interesująca wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Pierwszym punktem programu była wizyta w wiosce indiańskiej, gdzie dzieciom została przybliżona geneza plemion indiańskich, następnie uczniowie mogli spędzić czas na pomysłowych zabawach na świeżym powietrzu oraz obserwować życie zwierząt np. szopów, skunksów i innych. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zamku w Rynie. Poznaliśmy ciekawe fakty dotyczące tego miejsca. Całość była ubarwiona zabawnymi mitami opowiadanymi przez krzyżackiego przewodnika. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że wycieczka była udana.

        • Gminne Obchody Dnia Dziecka

        • 1 czerwca obchodziliśmy w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach święto wszystkich dzieci, czyli Dzień Dziecka. Tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć wyjątkowych atrakcji i wyjątkowych gości. Wszystko po to, by umilić jak najlepiej czas najmłodszym mieszkańcom Gminy Ełk. Uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Ełk spotkali się, by wspólnie świętować Gminny Dzień Dziecka pt.: ”Zielono Mi”. Patronat honorowy tego wydarzenia objął pan Wójt Gminy Ełk - Tomasz Osewski. Wśród zaproszonych gości witaliśmy Ks. Piotra Walczaka CRL, proboszcza parafii w Stradunach. Niespodzianką okazała się wizyta pani Olgi Semeniuk - Patkowskiej - wiceminister Rozwoju i Technologii, dzięki czemu transmisję z tego niezwykłego dnia mogliśmy oglądać na żywo w TVP INFO. 

          Organizatorem całego wydarzenia był Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach oraz Centrum Kultury Gminy Ełk

          Imprezę finansowo wsparli:  Wójt Gminy Ełk - pan Tomasz Osewski, Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z.o.o., Sołectwo Straduny, Rada Rodziców ZSS w Stradunach, Animex Food, Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu

          Dzieci miały zapewnione liczne ekologiczne, sportowe, interaktywne gry i zabawy. Mogły zaprezentować swoje talenty w pokazach tanecznych, gimnastycznych, wokalnych, plastyczno - technicznych czy kulinarnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dwa konkursy ogłoszone wcześniej, tj. gminny konkurs techniczno - plastyczny - “EKO-SZTUKA” oraz konkurs kulinarny - “Ciasto z Zielonym Akcentem”. Komisje wytypowały laureatów i zostały wręczone nagrody rzeczowe.

           

          Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pojazdów służb ratowniczych - OSP w Stradunach, Policji w Ełku, pojazdów odbierających odpady oraz sprzętu ciężkiego.

          Najśmielsze oczekiwania organizatorów przerosła również “Wymiana roślin i książek”. Rośliny i książki dostały się w ręce nowych właścicieli. Co bardzo ucieszyło pomysłodawców tej akcji.

          Dzieci miały zapewniony ciepły posiłek, słodkie napoje, słodkie i słone przekąski. m.in. dzięki Zakładowi Usług Gminnych, ANIMEX FOODS i Obsłudze Szkoły w Stradunach.

          Św. Jan Paweł II pisał, że dzieci “pozwalają myśleć o przyszłości”,

          Za rok kolejny dzień dziecka, o którym już organizatorzy, sponsorzy i patroni myślą i mają kolejne pomysły nad przeżyciem tego dnia w nadzwyczajny i wyjątkowy sposób.

           

          * Przy wydarzeniu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratorium Przyszłości 

        • Wręczenie nagród w konkursie Eko-Sztuka 2023

        • W maju 2023r. Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z. o. o. oraz Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach zaprosił uczniów szkół podstawowych do kolejnej edycji gminnego konkursu plastyczno-technicznego Eko-Sztuka. Jego celem jest kształtowanie postaw ekologicznych oraz propagowania idei recyklingu wśród dzieci i młodzieży. Tym razem zadanie polegało na wykonaniu pojazdu przy użyciu surowców wtórnych, którym można byłoby wybrać się na wakacje. Wykonane prace były oryginalne i pokazały, że dziecięca wyobraźnia nie ma ograniczeń. Komisje Konkursowe powołane w szkołach nie miały łatwego zadania, po wnikliwej ocenie kryteriów oceniania, wyłoniły szkolnych laureatów w dwóch kategoriach wiekowych – 0-III i IV-VIII. W tym miejscu warto dodać, że Zakład Usług Gminnych ufundował nagrody blisko trzydziestce uczniów, wywołując uśmiech na ich twarzach. Ich rozdanie odbyło się podczas Gminnych Obchodów Dziecka 1 czerwca przy Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach. Serdecznie gratulujemy inspirującej kreatywności uczestnikom konkursu.

        • Konkurs na najsmaczniejsze ciasto z zielonym akcentem

        • Serdecznie zachęcamy!

          REGULAMIN KONKURSU

          1.Organizator konkursu:

          Rada Rodziców przy Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach

          2.Data i miejsce rozstrzygnięcia konkursu:
          Rozstrzygnięcie finałowe konkursu jak i prezentacja ciast oraz ich degustacja odbędzie się dnia 1.06.2022 r. w ramach Gminnego Dnia Dziecka przy ZSS w Stradunach. 

          3.Cele konkursu:
          Kultywowanie i upowszechnianie tradycji rodzinnych sporządzania oraz przygotowaniawypieku ciast.

          4.Warunki uczestnictwa:
          W konkursie mogą uczestniczyć ciasta przygotowane przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do przygotowania opisu (etykiety) zawierającego nazwę wypieku. Ciasta zgłoszone do konkursu należy dostarczyć do godziny 8.00 w dniu 1.06.2022r. do kuchni szkoły. Komisja konkursowa dokona oceny ciast w dniu 1.06.2022r., do godz. 11.00.
          5.Komisja konkursowa:
          Komisję powołuje organizator konkursu. Komisja będzie się składała z 7 osób:

          - Dyrekcja Szkoły- 1 osoba

          - Rada Rodziców- 2 osoby

          - Rada Pedagogiczna- 2 osoby

          - zaproszeni goście- 3 osoby

          6. Kryteria oceny:
          Komisja dokona wyboru najlepszego ciasta oceniając:
          - oryginalność receptury, składu 0-10 pkt.
          - walory smakowe 0-10 pkt.
          - estetykę przygotowania ciasta oraz sposób dekoracji ciasta 0-10 pkt.
          - subiektywne odczucia członków komisji po degustacji 0-10 pkt.

          - zielony akcent – 0-10 pkt.
          Decyzje komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
          7. Nagrody i wyróżnienia:
          Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody.

          Poprzez przystąpienie do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na warunki zawarte w regulaminie. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy zrzekają się praw do wypieków i zgadzają się na odsprzedaż ciast na rzecz Rady Rodziców

        • Konkurs Eko-Sztuka - Czym na wakacje?

        • Zespół Szkół Samorządowych i Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z.o.o. 

          zaprasza uczniów 0-VIII do udziału w konkursie Eko - Sztuka - Czym na wakacje?

           

          Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu dostępnym pod adresem:

           

          https://drive.google.com/file/d/1r4M5insoTt9pdcgDzU0srXyFWQqSXjQq/view?usp=sharing

           

          Serdecznie zachęcamy!

           

        • Moja mama

        • 22.05.2023r w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte w których uczestniczyły mamy dzieci. Zajęcia pozwoliły mamom na obserwowanie zachowania dziecka, jego aktywności na tle grupy. Umożliwiły poznanie metod pracy w oddziale przedszkolnym oraz zachęciły  do współpracy i współdziałania na zajęciach. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w czytaniu wyrazów, prostych zdań, liczeniu, tworzeniu  wypowiedzi   na temat swojej mamy. Zajęcia przeplatane były piosenkami, wierszami, masażykami oraz tańcem, wykonanym wspólnie z mamą. Zadanie rozpoznania swojego portretu wśród portretów na galerii , mamusie wykonały na szóstkę. Wszyscy mile i wesoło spędzili czas, a wspólna zabawa dzieci i mam owocowała widoczną radością oraz szczerym śmiechem.

          Elżbieta Truszczyńska 

        • Wycieczka zeróweczki i grupy przedszkolnej

        • 19.05.20 23r to dzień, o którym dzieci przedszkolne   będą długo pamiętać. Tego dnia odbyła się wycieczka  do Białegostoku. Program wycieczki obejmował: wizytę w Papugarni pobyt w Fabryce Misia oraz odwiedziny w mini zoo „Akcent”

          Dużą atrakcją naszej wycieczki okazała się wizyta w Papugarni. Dzieci miały okazję bezpośredniego kontaktu z wieloma gatunkami papug. Mogły  tutaj poznać unikalne ptaki, dotknąć ich, a nawet nakarmić.

          Następnie udaliśmy się do Fabryki Misia. Dzieci miały okazję skorzystać z toru przeszkód, najszybszych i najdłuższych  zjeżdżalni, bogato wyposażonego kącika malucha, gier zręcznościowych, kokosowej karuzeli, uczestniczyły w dyskotece. Dzieci brały udział w warsztatach , dzięki którym poznały proces powstania misia. Dziękujemy p. Magdalenie, która ofiarowała nam Misia Uszatka, który będzie mieszkał w sali zerówki. Odwiedziliśmy również salę, w której podziwiać można wystawę  misiów wykonanych przez  dzieci.

          Kolejny etap wycieczki to spacer alejami  mini zoo „Akcent”, obserwacja przyrody oraz mieszkańców zoo w Białymstoku.

          W Białymstoku spędziliśmy miłe, niezapomniane chwile. Dzieci trochę zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swych domów.

          Elżbieta Truszczyńska

        • Nasi mali patrioci

        • Maj jest dla nas - Polaków szczególnym miesiącem. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Te święta to: 1 maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. 2 maja -  Święto Flagi Państwowej, 3 maja- Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

          W naszej szkole kolejna rocznica tych ważnych, państwowych świat była obchodzona uroczyście. Został zorganizowany przegląd wokalno-recytatorski pt. “Jestem Polką i Polakiem.” Uczniowie klas I-III śpiewali pieśni i recytowali patriotyczne wiersze. Na szczególną uwagę zasługuje występ Laury Sulimy z klasy 2a, która pięknie zagrała na skrzypcach. Wiele pozytywnych emocji wzbudził rozwiązywany za pomocą tabletów quiz wiedzy o Polsce pt. “Nasz kraj, nasza historia”. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi w specjalnej aplikacji Kahoot zainstalowanej na tablecie. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. “Mieszkam w Polsce” zorganizowanego dla klas 0-III. Oceny prac konkursowych dokonała niezależna komisja w składzie Pani Anna  Borsukiewicz, Pani Ewa Soliwoda oraz uczennica klasy VIII Iza Jermak. Nagrody i dyplomy zostały przyznane za zajęcie I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.  Dla pozostałych uczestników konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

          I miejsce             Juliusz Dawidowski klasa IIb

          II miejsce            Miłosz Matan klasa I

          III miejsce           Liliana Nowosielska klasa I

          wyróżnienie        Agata  Kozakiewicz klasa I

          Szczególne podziękowania dla Pani Anny Borsukiewicz za przygotowanie pięknych dekoracji.

          Podczas uroczystości można było obejrzeć prace plastyczne o tematyce patriotycznej przygotowane przez uczniów z koła plastycznego pod opieką Pani Ewy Soliwoda. Pamiątkowe dyplomy uczestnikom uroczystości wręczyła Dyrektor szkoły Pani Kamila Hańczyc. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          Realizacja apelu była możliwa, dzięki sprzętowi, który został pozyskany w ramach programu rządowego “Laboratoria Przyszłości”.

          Nauczyciele klas I-III